Chcesz pewnie prezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Myśl o rozmowie z przyszłym pracodawcą lub rekruterem wywojuje w Tobie lęk? By...

Perspektywa przemawiania publicznego - Toastmasters Bydgoszcz.

czerwca 27, 2017 , , 0 Comments


Chcesz pewnie prezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Myśl o rozmowie z przyszłym pracodawcą lub rekruterem wywojuje w Tobie lęk? Być może chcesz popracować nad  poprawnością wypowiedzi? Te i wiele innych możliwości proponuje Klub Toastmasters Bydgoszcz.


Wywiad z Pauliną Polą Andrzejewską, która pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Członkostwa w klubie Toastmasters Bydgoszcz. Pola była odpowiedzialna za budowanie i utrzymanie członkostwa w klubie, rekrutację nowych członków, aktywnie dbała o pozytywny wizerunek klubu, pasjonatka wystąpień publicznych, które trenuje od najmłodszych lat,  poza klubem dietetyk pracujący na co dzień w jednej z bydgoskich poradni.

Polu jaka jest misja klubu Toastmasters Bydgoszcz?

Misją klubu Toastmasters jest kreowanie dobrej, przyjaznej atmosfery pozwalającej i zachęcającej do  rozwoju osobistego każdego członka.

Jakie są korzyści członkostwa w klubie Toastmasters Bydgoszcz?

Korzyści jest wiele. Po pierwsze można poznać mnóstwo nowych osób, mnóstwo kreatywnych ludzi, którzy od życia chcą czegoś więcej. Mówi się, że w wieku emerytalnym budzi, się w nas potrzeba działalności społecznej. Moim zdaniem w każdym wieku jest to nam potrzebne i pomaga rozwinąć skrzydła. Po drugie edukacja, czyli ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia sztuki prezentacji, co powoli, ale każdego otwiera, daje większe poczucie własnej wartości. Każdy jest inny, ale każdy jest wyjątkowy, ale czasem trzeba doświadczyć swojej wyjątkowości, żeby w nią uwierzyć.

Kto może przyjść na spotkanie Toastmasters Bydgoszcz?

Każdy, kto chce coś zmienić, dodać innych barw swojemu życiu. W naszym klubie bywali maturzyści, studenci, przedsiębiorcy, emeryci. W tej organizacji każdy jest równy. Mówimy sobie na Ty co sprawia, że bariery, granice związane ze statusem społecznym, czy wiekiem znikają.

Jak trafiłaś do Toastmasters Bydgoszcz?

Ponad roku temu klub organizował otwarte warsztaty Jakuba Tomczaka. To była niedziela, pogoda barowa, nie chciało mi się wychodzić z mieszkania, ale zaryzykowałam i wróciłam do niego z nową, pozytywną energią.

Jaki był Twój cel przystąpienia do klubu?

Wcześniej zajmowałam się wystąpieniami publicznymi, ale z gatunku artystycznych (monologi dramatyczne, wiersze itp.). W klubie chciałam nauczyć przerzucić te umiejętności na mowy użytkowe związane, chociażby z prowadzeniem eventu, wygłoszeniem przemówienia itp. Myślę, że cel jest coraz bliżej. W tym roku prowadziłam spotkanie walentynkowe i wcale nie potrzebowałam notatek w trakcie. Nauczyłam się bycia spontanicznie elokwentną, nad precyzją jeszcze pracuję. ;)
Gdzie i kiedy odbywają się spotkania klubu?

Spotkania naszego klubu odbywają się co wtorek o 18:30 w murach bydgoskiej Wyższej Szkoły Bankowej.

Czy trzeba  zgłaszać swój udział w spotkaniu?

Na spotkanie może przyjść każdy,  kto ma dobre chęci  i jest chętny by nas posłuchać. Wtedy jest się w roli gościa, która jest zupełnie niezobowiązująca. Natomiast jeśli jest się już członkiem, to zazwyczaj pełni się funkcję, a to wymaga wcześniejszego zapisania się.

Jakie są korzyści zawodowe uczestnictwa w spotkaniach klubu?

Kontakty i doświadczenie swojej wyjątkowości, poznanie siebie. Im pewniejsi siebie jesteśmy, im bardziej poznamy swoje wady i zalety, tym większą mamy świadomość siebie. Uczymy się pracować nad sobą. To jest właśnie ten magiczny rozwój osobisty. Poznajemy też innych ludzi z różnych branż, inspirujemy się nawzajem. Zaznaczę, że to rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym etapem w czasie rekrutacji w sprawie pracy. Stres, spocone dłonie… Toastmasterzy nie mają z tym najmniejszego problemu, bo walczą z tym, co wtorek  i stają się w tym coraz lepsi.


Jak się zmieniło Twoje życie po wstąpieniu do klubu?

Poznałam fantastycznych ludzi, zawiązały się przyjaźnie. Dziś wiem, że zabawa z wystąpieniami publicznymi to dla mnie poważniejszy związek. Zawodowo zajmuję się dietetyką, ale serce mam na scenie.

Jakie były Twoje wrażenia po pierwszym spotkaniu?

Wariaci. Kochani wariaci.

Gdzie można znaleźć informacje na temat klubu Toastmasters Bydgoszcz?

Mamy swoją stronę internetową, fanpage na facebooku i nawet instagramie. Ja szczególnie zapraszam na Facebook, tam wstawiamy informacje o spotkaniach, fotorelacje i tam znajdziecie oznaczonych członków klubu.
Jakiej rady mogłabyś udzielić młodej osobie, aby pomóc jej w odniesieniu sukcesu w swoim życiu zawodowym?

W dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na szufladkowanie, najgorsze to stawianie sobie barier. Zatem słuchaj siebie i bądź otwarty na nowe bodźce, na nowych ludzi i przede wszystkim doświadczaj.
Polu bardzo dziękuje za rozmowę. Życzę sukcesów zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym oraz zawodowym. A przede wszystkim  wielu "kochanych wariatów" i powodów do radości.